Laatste nieuws

04-07-2010: Finish Dresden Breslau

Tijdens een geweldig feest ter afsluiting van de 16e Rallye Breslau zijn de einduitslagen bekend gemaakt.
Maurice Ubachs heeft met zijn nieuwe auto een 2e plaats gereden, Richard van Oevelen is 3e bij de quads.
Verder vallen de Nederlanders buiten de prijzen.
De laatste etappe was 80 kilometer, in de omgeving van Zagan.
De navigatie was ingewikkeld, maar omdat er drie ronden verreden werden uiteindelijk niet doorslaggevend.
De finish van de rally was bij de rivierdoorwading die we van vorig jaar kennen, en waar de trucks toen wegdreven of omver gespoeld werden.
Door de droogte van de laatste tijd was het een spectaculair maar makkelijk einde van een spraakmakende editie van de Rallye Breslau.

  

De etappe bestond uit een lang stuk over de tankbanen bij Zagan, een showstart in de stad en daarna de finish bij de rivierdoorwading.
Het was een zware etappe, omdat er snel gereden kon worden.
Door het stof blijft er weinig ruimte over voor improvisatie: als je een andere deelnemer zag was het vaak al te laat.
Hierdoor gingen veel deelnemers van het gas af, en werd er rustig gereden.

Vanochtend troffen we Ad van Drunen, die gisteren om 11u op de bak van de sleepwagen naar het kamp is teruggebracht.
Zijn auto deed het niet meer, al was het niet ingewikkeld om 'm weer aan de praat te krijgen voor deze laatste etappe.

De finish was bij de rivierdoorwading.
Het stond vol met publiek, pers en deelnemers. De motorrijders hielpen elkaar, en kwamen samen door de finish.
Bij de auto's en trucks ging het erom zo spectaculair mogelijk door het water te rijden.
Hugo Vogelsang ging met zijn MAN KAT 8x8 geen moment van het gas af, en vloog zo de finish voorbij.
Henri Verhoeven zorgde voor spannende beelden van de Ural, die hij in een zee van water liet verdwijnen.

Volgend jaar zelf meedoen aan dit spectakel? Saris 4x4 zorgt voor de preparatie van uw voertuig en eventueel voor alle ondersteuning.